KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknink 8772624
*
nr 877 2624
Evert Duhán
(1906-1982), Sverige
Blandteknink, Evert Duhán, signerad. 1956, Åsna, motivet: 39x48
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 februari 2014
kl 19:42:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/2 14:22:27
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evert Duhán
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Läs mer om Evert Duhán
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknink djur djurmotiv evert duhán svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åsna åsnor
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20
*
Evert Duhán
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
Läs mer om Evert Duhán
nr 877 2624
Evert Duhán
(1906-1982), Sverige
Blandteknink, Evert Duhán, signerad. 1956, Åsna, motivet: 39x48
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 februari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 21/2 14:22:27 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Evert Duhán
Evert Duhán, ursprungligen Eriksson, svensk bildkonstnär född 1906, död 1982.Läs mer om Evert Duhán
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknink djur djurmotiv evert duhán svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg åsna åsnor
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:29 -
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:33
-
8063 Collage
Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:20



